Otel Ekle
Giriş Yap
TRL

Blog

İzmir’in Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerleri

Eski uygarlıkların birçok tarihi miras bıraktığı, Ege’nin İncisi olarak anılan İzmir; ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.  

Bir yandan tarihin tozlu sayfalarını keşfederken bir yandan da turkuaz mavisi denizin tadını çıkarabilirsiniz.  

Ege denizinin kıyısında olması nedeniyle en güzel plajlara sahip olan İzmir; turistik mekanlara, sanatsal aktivitelere ve konserlere ev sahipliği yaparak en gözde turistik yerlerden biri haline gelmiştir.  

İZMİR SAAT KULESİ

İzmir Konak Meydanı’nda bulunan Saat Kulesi, Padişah II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılı armağanı olarak İzmir Valisi Kıbrıslı Kamil Paşa tarafından yaptırılmıştır.  

Birçok hediyelik eşyanın satıldığı Kemeraltı Çarşısı, Resim ve Heykel Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi gibi birçok turistik yer İzmir Konak’ta yer almaktadır. 

KEMERALTI ÇARŞISI

Şehrin tarihi, kültürel ve mimari öğelerini barındıran Kemeraltı Çarşısı, şehrin eski dokusunu günümüzde de yaşatmaya devam ediyor.  

Uygun kıyafetler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir yer olan Kemelaltı Çarşısı’nda soluklanmak isterseniz kahve içebileceğiniz yerlerde mevcut. 

İZMİR KORDON BOYU

Gün batımını izlemek için en çok tercih edilen yer olan Kordon Boyu’nda, günün stresini atabilir, isterseniz bisiklet sürerek sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

İZMİR KUŞ CENNETİ

200’ün üzerinde kuş türüne ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti, kuşların göç yolu üzerinde olması sebebiyle her yıl yüzlerce kuşa kucak açıyor. Ayrıca seyir terasları ve gözlem yerleri ile de kuşlara bakabilirsiniz. 

ÇEŞME

İzmir’in en önemli turistik bölgelerinden biri olan Çeşme, popüler kumsalları, masmavi denizi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.  

19 kilometrelik sahil şeridine sahip Çeşme, hareketli gece hayatı ve eğlence dolu beach clubları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. 

ALAÇATI

Şık restoranlar, cumbalı taş evler, arnavut kaldırımlı sokaklar ile bir tablodaymış hissi uyandıran Alaçatı, Çeşme’ye bağlı bir mahalle.  

Mavi ve beyaz rengin bir ahenk içinde olduğu Alaçatı, plajları ve gece hayatı ile yaz aylarının en hareketli mekanlarından biri.  

Rüzgar sörfü yapmak isteyenlerin de popüler mekanlarından biri olan Alaçatı, ayrıca her yıl düzenlenen Ot Festivali ile pek çok turisti kendine çekiyor.

ŞİRİNCE KÖYÜ

İzmir Selçuk ilçesinde yer alan Şirince Köyü; İzmir’e 80 km, Selçuk’a 7 km uzaklıktaki köy, tarihi ahşap evlere, zeytin bahçelerine ve enfes bir doğaya ev sahipliği yapıyor.  

Maya takvimine göre kıyametin kopması ile birlikte ayakta kalacak iki yerden biri olarak gösterilen Şirince Köyü, adını çok kısa bir zamanda tüm dünyaya duyurdu. 

SELÇUK

Türkiye’nin en önemli kültürel merkezlerinin bulunduğu yer olan Selçuk, Efes Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor.

Selçuk’ta bulunan en önemli ve gezmeniz gereken tarihi noktalar: Meryem Ana Evi, St. Jean Bazilikası, Artemis Tapınağı, İsabey Camii, Selçuk Kalesi, Yedi Uyuyanlar ve Pamucak Plajı.

FOÇA

İzmir’in en güzel tatil bölgelerinden biri olan Foça, eski Rum evlerinin süslediği sokaklarla, miss gibi havasıyla ve buz gibi denizi ile turistleri kendine hayran bırakıyor. 

Eski Foça ve Yeni Foça arasında bulunan ve birçok doğal güzellikler sunan koyları ile kamp ve doğa severlerin de favori rotalarından biri haline gelmiştir. 

SEFERİHİSAR

Birçok medeniyetin izlerini taşıyan Seferihisar, Türkiye’nin ilk “Sakin Şehir (Citta Slow)” unvanını alan yer olarakta ilgi çekiyor. 

Seferihisar’ın en gözde mahallelerinden biri olan deniz kıyısındaki Sığacık, butik otelleri ve dar sokakları ile görsel şölen sunarken huzurlu bir tatilin kapılarını sizlere açıyor.  

URLA

İzmir’in Yarımada olarak adlandırılan bölgesinde bulunan Urla, kent yaşamından uzaklaşmak isteyenler için ilk tercih edilen yerlerden biri haline gelmiştir. 

Tadına doyamayacağınız Ege otları ile yapılan gözlemeler ile mest olurken bir yandan da Çeşmealtı’nda denize girebilirsiniz.  

DİKİLİ

Sakin bir tatil arayışı içinde olanlar için harika bir tercih olan Dikili, ayrıca ekonomik otel seçenekleri ile de ön plana çıkıyor.  

Birbirinden güzel plajlara sahip olmasının yanında, tarihi antik kentlere, termal sulara ve şelalelere de ev sahipliği yapan Dikili, gidenlerin bir daha gitmek isteyeceği bir yer haline geldi.

Tags

Yorum Ekle

Your email is safe with us.

Şifreyi Sıfırla